9.Sınıf Almanca Ders kitabı Cevapları 3.ünite

Ata yayıncılık 9.sınıf Almanca ders kitabı cevapları ve çevirileri tarafımızca hazırlanmaya devam etmektedir. 9.sınıf Almanca ders kitabı cevaplarını sizlerin cevapları daha iyi anlayabilmeleri için çevirileri ile beraber hazırlamaktayız. Bu yazımızda ata yayıncılık 9.sınıf Almanca ders kitabı 3.ünite cevaplarının ilk bölümüne yer vereceğiz. Yazımızda 9.sınıf Almanca ders kitabı sayfa 32/33/34/35 ve 36 cevaplarını bulabilirsiniz. Cevaplar titizlikle hazırlanmıştır. Hazırlamış olduğumuz Ata yayıncılık 9.sınıf Almanca ders kitabı cevapları ve çevirileri hakkında görüş ve önerilerinizi yorum yap kısmından bizlere iletebilirsiniz. 9.sınıf Almanca ders kitabı cevapları ve çevirileri hakkındaki görüş ve önerileriniz bizler için oldukça önemlidir.

Ata Yayıncılık 9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları 3.Ünite Sayfa 31-36 Arası

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 32/33/34/35/36

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 32

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Sayfa 32 2.Alıştırma Metin Çevirileri

 • Das sind meine Großeltern. Meine Oma heißt Gertrude und mein Opa heißt Sigmund. Sie sind 65 Jahre alt und pensioniert .( Bunlar benim büyük ebeveynlerim. Büyük annemin ismi Getrude ve büyük babamın ismi Sigmund. Onlar 65 yaşında ve emekli.)
 • Das sind meine Eltern. Mein Vater heißt Stefan und ist 37 Jahre alt. Meine Mutter heißt Julia und sie ist Lehrerin.( Bunlar benim ebeveynlerim. Babamın ismi Stefan ve o 37 yaşında. Annemin ismi Julia ve o öğretmen.)
 • Das sind meine Eltern und Geschwister. Meine Schwester Lena ist 18 Jahre alt und Susi ist 11. Susi ist eine Schülerin. Und ihr Lieblingsfach ist Musik( Bunlar benim ebeveynlerim ve kız kardeşimlerim. Kız kardeşim Lena 18 yaşında ve Susi 11 yaşında. Susi öğrenci ve onun en sevdiği ders Müzik.)
 • Das sind meine Verwandten. Meine Großeltern, meine Tante, mein Onkel und ihre Kinder. Ich habe eine große Familie.(Bunlar benim akrabalarım. Büyük ebeveynlerim, teyzem/halam, amcam/dayım ve onların çocukları . Benim büyük bir ailem var.)

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 34

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Sayfa 34 1.Alıştırma Çevirileri

 • Sie heißt Mia. Mias Mutter heißt Tanja. Mias Vater heißt Thomas. Mias Bruder heißt Uli. ( Onun ismi Mia. Mia’nın annesinin ismi Tanja. Mia’nın babasının ismi Thomas. Mia’nın erkek kardeşinin ismi Uli.)
 • Er heißt Uwe. Uwes Mutter heißt Melanie. Uwes Vater heißt Hans. Uwes Schwester heißt Michaela.( Onun ismi Uwe. Uwe’nin annesinin ismi Melanie. Uwe’nin babasının ismi Hans. Uwe’nin kız kardeşinin ismi Michaela)

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Sayfa 34 2.Alıştırma Çevirileri

 • Sie heißt Mia. Ihre Mutter heißt Tanja. Ihr Vater heißt Thomas. Ihr Bruder heißt Uli.( Onun ismi Mia. Onun annesinin ismi Tanja. Onun babasının ismi Thomas. Onun erkek kardeşinin ismi Uli.)
 • Er heiSt Uwe. Seine Mutter heißt Melanie. Sein Vater heißt Hans. Seine Schwester heißt Michaela ( Onun ismi Uwe. Onun annesinin ismi Melanie. Onun babasının ismi Hans. Onun kız kardeşinin ismi Michaela)

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Sayfa 34 3.Alıştırma Çevirisi

 • Unsere Mutter heißt Paula. Unser Vater heißt Peter. Unser Bruder heißt Dirk und unsere Schwester heißt Bianca. Wir lieben unsere Familie sehr.
 • ( Bizim annemizin ismi Paula. Babamızın ismi Peter. Erkek kardeşimizin adı Dirk ve kız kardeşimizin ismi Bianca. Biz ailemizi çok seviyoruz.)

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 35

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Sayfa 35 1.Alıştırma Kelime Anlamları

 • blau : mavi /  grün : yeşil / grau : gri  braun : kahverengi
 • groß : büyük /klein : küçük / lang : uzun / spitz : sivri
 • oval : oval / rund : yuvarlak /  eckig : köşeli
 • blond : sarışın / braun : kahverengi / schwarz : siyah / grau : gri / lang : uzun /  kurz : kısa / halblang : yarı uzun /  mittellang : orta uzun /  lockig : kıvırcık / glatt : düz
 •  mittelgroß : orta boy /  sportlich : atletik / schlank : zayıf- ince /  vollschlank : etine dolgun  / dick : şişman
 • voll : dolgun / schmal : ince

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Sayfa 35 4.Alıştırma Çevirisi

 • Das ist mein Opa. Er heißt Otto Fritz. Er ist eine sehr interessante Persönlichkeit. Seine Augen sind blau. Seine Haare sind lang, glatt und grau. Seine Lippen sind schmal und seine Nase ist groß. Mein Opa ist sehr lustig.
 • Bu benim büyük babam. Onun ismi Otto Fritz. Onun ilginç bir kişiliği var. Onun gözleri mavi. Saçları uzun, düz ve gri. Dudakları  ince ve burnu büyük. Büyük babam çok eğlenceli. 

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 36

Sevgili Öğrenciler Ata yayıncılık 9.sınıf Almanca ders kitabı 3.ünite cevaplarının ilk bölümü bu şekildedir. 9.sınıf Almanca ders kitabı cevaplarına ve 9.sınıf Almanca çalışma kitabı cevaplarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları