9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Ata Yayıncılık 1.Ünite 2.Parça Sayfa 16-20 Arası

Ata yayıncılık 9.sınıf Almanca ders kitabı cevapları ve çevirileri sayfamıza yüklenmeye devam etmektedir. Daha önceki yazılarımızda Ata yayıncılık 9.sınıf Almanca ders kitabı 1.ünite cevaplarının ilk kısmına yer vermiştik. Bu yazımızda ise Ata yayıncılık 9.sınıf Almanca ders kitabı 1.ünite 2.parça cevaplarına yer vereceğiz. Yazımızda 9.sınıf almanca ders kitabı sayfa 17/18/19 ve 20’nin cevaplarını bulabilirsiniz. 9.sınıf Almanca ders kitabı cevapları çevirileri ile beraber itina ile hazırlanmıştır. Ata yayıncılık 9.sınıf Almanca ders kitabı sayfa 17 / 18 /19 ve 20 cevapları aşağıdaki gibidir.

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Ata Yayıncılık 1.Ünite 2.Parça Sayfa 16-20 Arası

9.sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 17/18/19/20

9.sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 17

9.sınıf Almanca Ders Kitabı  Sayfa 17 1.Alıştırma Çevirileri

 • Das ist Petra. Sie kommt aus Deutschland. Sie spricht sehr gut Deutsch und Englisch. Sie ist 14 Jahre alt. ( Bu Petra. O Almanyalı. O çok iyi Almanca ve İngilizce konuşuyor. O 14 yaşında. )
 •  Sie heißt Amalea. Sie wohnt in Deutschland und kommt aus Italien. Sie ist 16 Jahre alt. ( Onun adı Amalea. O Almanya’da yaşıyor ve İtalyalı. O 16 yaşında.)
 • David ist 15. Er kommt aus England. Er spricht gut Deutsch. (David 15 yaşında. İngiltereli. O iyi Almanca konuşuyor. )
 • Das ist Murat. Er ist 13 Jahre alt. Er kommt aus der Türkei. Er wohnt in Ankara. ( Bu Murat. O 13 yaşında. O Türkiyeli. O Ankara’da yaşıyor. )

9.sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 18

9.sınıf Almanca Ders Kitabı  Sayfa 18 2.Alıştırma Metin Çevirisi

 • Ein Deutschlehrer erzählt:
  Ich heiße Javier Gomez und bin Deutschlehrer. Ich komme aus Spanien und bin Spanier. Ich wohne in Köln. Ich bin 29 Jahre alt. Ich spreche sehr gut Spanisch, Englisch und Deutsch. Aylin
  und Nico sind meine Schüler. Aylin kommt aus der Türkei. Sie ist eine Türkin. Sie spricht sehr gut Englisch. Sie lernt Deutsch. Nico kommt aus der Schweiz und ist ein Schweizer. Er wohnt
  in Köln. Er spricht sehr gut Deutsch und ein bisschen Türkisch
 • Bir Almanca öğretmeni anlatıyor: Benim ismim Javier Gomez ve Almanca öğretmeniyim. İspanyalıyım ve İspanyolum. Köln’de yaşıyorum. 29 yaşındayım. Çok iyi İspanyolca, İngilizce ve Almanca konuşuyorum. Aylin ve Nico benim  öğrencilerim. Aylin Türkiyeli. O Türk. O çok iyi İngilizce konuşuyor. Almanca öğreniyor. Nico İsviçreli. O Köln’de yaşıyor. O çok iyi Almanca ve biraz Türkçe konuşuyor.

9.sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 19

9.sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 20

Sevgili Öğrenciler Ata yayıncılık 9.sınıf Almanca ders kitabı 1.ünite cevapları ve çevirileri bu şekildedir. Cevaplar ve çeviriler hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorum yap kısmından bizlere iletebilirsiniz. 9.Sınıf Almanca ders kitabı diğer ünite cevaplarına ve 9.sınıf Almanca çalışma kitabı cevaplarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları