Ata Yayıncılık 10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları 6.Ünite 2.Parça

Ata Yayıncılık 10.sınıf Almanca ders kitabı cevaplarını ve çevirilerini sayfamızda bulabilirsiniz. Toplam 8 üniteden oluşan Ata yayıncılık 10.sınıf Almanca ders kitabı cevapları üniteler halinde sayfamıza yüklenmeye devam etmektedir. Bu yazımızda 10.sınıf Almanca ders kitabı 6.ünite cevaplarının ikinci bölümüne yer vereceğiz. Yazımızda 10.sınıf Almanca ders kitabı sayfa 67/68/69 ve 70 cevaplarını bulabilirsiniz. 10.sınıf Almanca ders kitabı cevapları sizlerin cevapları daha iyi anlayabilmeleri için Türkçe çevirileri ile beraber hazırlanmıştır.

Ata Yayıncılık 10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları 6.Ünite 2.Parça Sayfa 67/70 Arası

10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 67/68/69/70

10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 67

10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Sayfa 67 1.Alıştırma Metin Çevirisi

 • Liebe Mia,
  ich und meine Familie sind jetzt seit fünf Tagen in der Türkei. Das Land ist wunderschön. Wir besuchen heute den Bosporus und den Dolmabahçe – Palast. In
  den nächsten Tagen fahren wir nach Ankara. Ich bin schon sehr aufgeregt. Viele Grüße aus Istanbul,
  Dein Uwe
 • Sevgili Mia, ben ve ailem beş gündür Türkiye’deyiz. Ülke harika. Bugün İstanbul Boğazını ve Dolmabahçe Sarayını ziyaret ediyoruz. Ertesi gün Ankara’ya gideceğiz. Şimdiden çok heyecanlıyım. İstanbul’dan çokça selamlar. Uwe.

10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 68

10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Sayfa 68 1.Alıştırma Çevirisi

A Alles Gute zum Geburtstag! ( Doğum günün kutlu olsun/ İyi ki doğdun!)
B Frohe Weihnachten! (Mutlu noeller!)
C Frohe Ostern! (Mutlu paskalyalar!)
D Frohes Ramadanfest! (Mutlu Ramazan Bayramı!)
E Frohes Opferfest! (Mutlu Kurban Bayramı!)
F Alles Gute zur Hochzeit!  (Mutlu Evlilikler!)

NOT : Çevirileri farklı olarak da yapabilirsiniz. Biz kalıp halindeki anlamını verdik. Mutlu Ramazan Bayramı yerine Ramazan Bayramınız kutlu olsun şeklinde de çevrilebilir.

10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Sayfa 68 2.Alıştırma Çevirisi

 • Geburtstag : Doğum günü
 • Silvester : Yılbaşı gecesi
 • Hochzeit :Düğün
 • Weihnachten :Noel
 • Ramadanfest : Ramazan Bayramı 
 • Opferfest : Kurban Bayramı
 • Ostern : Paskalya

10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 69

10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Sayfa 69 1.Alıştırma Çevirisi

 • Mias Mutter hat Geburtstag. Mia möchte ihrer Mutter eine Überraschung machen. Sie plant eine Geburtstagsparty. Sie kann alles organisieren, aber sie kann nicht alles alleine machen. Sie braucht Hilfe. Der Vater soll die E-Mails von Mamas Freunden finden. Jan soll die Verwandten anrufen. Er muss die Telefonnummern finden. Und Mia schreibt die Einladungskarte. Die Überraschung muss eine Teamarbeit sein.
 • Mia’nın annesinin doğum günü var. Mia annesine bir sürpriz yapmak istiyor. o bir doğum günü partisi planlıyor.  O her şeyi organize edebilir fakat o her şeyi tek başına yapamaz. Onun yardıma ihtiyacı var.  Babası, annesinin arkadaşlarının mail adreslerini bulmalı. Jan akrabaları aramalı. Onun telefon numaralarını bulması gerek. Ve Mia bir davetiye yazıyor. Sürprizin bir takım işi olması gerek.

10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 70

10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Sayfa 70 1.Alıştırma Metin Çevirisi

 • Mustafa Kemal Atatürk ist Gründer der modernen türkischen Republik und der erste Staatspräsident. Er ist im Jahre 1881 in Saloniki geboren. Sein Geburtshaus ist rosa und es hat drei Stockwerke. Sein Vater heißt Ali Rıza Bey und seine Mutter heißt Zübeyde Hanım.  Makbule ist seine Schwester. Er hat folgende Schulen besucht: Mahalle Mektebi (Schule), Şemsi Efendi Ilkokulu (Grundschule), Mülkiye Rüştiyesi (Verwaltungsschule), Askerî Rüútiye (Militärschule folgend auf die Rüştiye), Istanbul Harp Okulu (Kriegsschule) und Istanbul Harp Akademisi (Kriegsakademie). Mustafa Kemal Atatürk hat im Jahre 1905 als Hauptmann seine Ausbildung beendet. Er war der Leiter des Befreiungskrieges. Atatürk hat den 19. Mai, den Beginn des Befreiungskrieges, der türkischen Jugend gewidmet. Jedes Jahr feiern wir den 19. Mai als Feiertag der Jugend, des Sports und das Gedenken an Atatürk
 • Mustafa Kemal Atatürk modern Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanıdır. O 1881 yılında Selanik’te doğdu. Onun doğduğu ev pembe ve 3 katlıydı. Babasının adı Ali Rıza Bey ve annesinin adı Zübeyde Hanım. Makbule onun kız kardeşi. Şu okulları bitirdi : Mahalle Mektebi (okul), Şemsi Efendi İlkokulu (ilkokul), Mülkiye Rüştiyesi (İdari okul), Askerî Rüştiye (Askeri okul), Istanbul Harp Okulu (Savaş okulu) und Istanbul Harp Akademisi (SAvaş Akademisi) Mustafa Kemal Atatürk eğitimini 1905 yılında Yüzbaşı olarak tamamladı. O kurtuluş savaşının lideriydi. Atatürk 19 Mayıs’ı, Kurtuluş Savaşının Başlangıcını Türk gençliğine adası. Her yıl 19 Mayısı Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve spor bayramı olarak kutluyoruz. 

Sevgili Öğrenciler ata yayıncılık 10.sınıf Almanca Ders kitabı 6.ünite cevaplarının ikinci kısmı bu şekilde. 10.sınıf Almanca ders kitabı 6.ünite cevaplarının devamına, diğer ünite cevaplarına ve 10.sınıf Almanca çalışma kitabı cevaplarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları