Ata Yayıncılık 10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları 7.Ünite 2.Parça

2021/2022 Eğitim Öğretim yılı Ata Yayıncılık 10.sınıf Almanca ders kitabı cevaplarını ve çevirilerini sayfamızda bulabilirsiniz. Toplam 8 üniteden oluşan Ata yayıncılık 10.sınıf Almanca ders kitabı cevapları üniteler halinde sayfamıza yüklenmeye devam etmektedir. Bu yazımızda 10.sınıf Almanca ders kitabı 7.ünite cevaplarının ikinci bölümüne yer vereceğiz. Yazımızda 10.sınıf Almanca ders kitabı sayfa 77/78/79/ve 80 cevaplarını ve çevirilerini bulabilirsiniz. 10.sınıf Almanca ders kitabı cevapları sizlerin cevapları daha iyi anlayabilmeleri için Türkçe çevirileri ile beraber hazırlanmıştır.

Ata Yayıncılık 10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları 7.Ünite 2.Parça 77/80 Arası

Ata Yayıncılık 10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 77/78/79/80

Ata Yayıncılık 10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 77

Ata Yayıncılık 10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 78

10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Sayfa 78 1.Alıştırma Çevirileri

  1. Speedminton ist eine Mischung von Tennis, Badminton und Squash. Der Ball heißt Speeder. Ihr könnt es überall spielen. Am Strand, im Park, auf Sportplätzen aber auch auf Tennisplätzen. Ohne Netz und zu jeder Zeit. Speedminton tenis, badminton ve Squash’ın bir karışımıdır. Topun ismi Speeder’dir.  Speedmintonu her yerde oynayabilirsiniz. Sahilde, parkta, spor salonlarında ayrıca tennis kortlarında da.  Filesiz ve her zaman.
  2. Wir spielen Unterwasserhockey immer mit sechs Spielern. Wir brauchen einen Bleipuck und zwei Tore. Das Ziel ist den Puck ins gegnerische Tor zu schießen. Du brauchst einen Badeanzug, eine Badekappe, eine Maske, einen Schnorchel, Flossen und natürlich auch Handschuhe.  Biz sualtı hokeyini her zaman 6 oyuncu ile oynarız. Bir diske ve 2 kaleye ihtiyaç duyarız. Amaç diski diğer kaleye atmaktır. Mayo, bone, maske, şnorkel, palet ve elbette eldivenlere ihtiyacınız var
  3. Du kannst Windskating überall machen. Du brauchst ein Skateboard, ein Segel und ein wenig Wind. Es ist eine Alternative zum Windsurfen. Her yerde rüzgar pateni yapabilirsiniz. Bir kaykay, yelken ve biraz rüzgar. Rüzgar pateni rüzgar sörfününün bir alternatifidir. 
  4. Kangoo – Jumping ist ein neuer Trend. Die Schuhe heißen Kangoo – Jumps und jeder Schuh wiegt fast anderthalb Kilo. Du musst nicht weit hüpfen. Du musst hoch hüpfen. Es trainiert den ganzen Körper. Kangoo atlama yeni bir trenddir. Ayakkabılara kangoo atlayışları denir ve her bir ayakkabı neredeyse bir buçuk kilogramdır. Uzağa zıplamanıza gerek yok. Yüksek atlamalısın. Kango atlama tüm vücudu eğitir.

Ata Yayıncılık 10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 79

Ata Yayıncılık 10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 80

10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Sayfa 80 1.Alıştırma Çevirisi

  • Er heißt Florian. Er treibt immer Sport und ist ein Mitglied von einer Mannschaft. Die Mannschaft trainiert sehr oft zusammen. Manchmal traineren sie in der Woche vier Mal, manchmal drei Mal. Florian verpasst fast nie das Training, außer er ist krank. Florian wird selten krank. Er liebt das Spiel und das Training
  • Onun ismi florian. O her zaman spor yapar ve o bir takımın üyesidir. Takım çok sık birlikte antrenman yapar. Bazen onlar haftada 4 ke zaman zamanda 3 kez antrenman yapar. Florian hasta olmadığı sürece antrenmanı hiç kaçırmaz. Florian çok nadir hasta olur. O bu sporu ve antrenmanı seviyor.

Sevgili Öğrenciler ata yayıncılık 10.sınıf Almanca Ders kitabı 7.ünite cevaplarının ikinci kısmı bu şekilde. 10.sınıf Almanca ders kitabı 7.ünite cevaplarının devamına, diğer ünite cevaplarına ve 10.sınıf Almanca çalışma kitabı cevaplarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları