Ata Yayıncılık 9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları 3.Ünite

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı Ata yayıncılık 9.sınıf Almanca ders kitabı cevapları ve çevirileri tarafımızca hazırlanmaya devam etmektedir. Bu yazımızda ata yayıncılık 9.sınıf Almanca ders kitabı 3.ünite cevaplarının ikinci bölümüne yer vereceğiz. Cevaplar titizlikle hazırlanmıştır. Yazımızda 9.sınıf Almanca ders kitabı sayfa 37/38/39 ve 40 cevaplarını bulabilirsiniz. 9.sınıf Almanca ders kitabı cevaplarını sizlerin cevapları daha iyi anlayabilmeleri için çevirileri ile beraber hazırlamaktayız. Hazırlamış olduğumuz Ata yayıncılık 9.sınıf Almanca ders kitabı cevapları ve çevirileri hakkında görüş ve önerilerinizi yorum yap kısmından bizlere iletebilirsiniz. 9.sınıf Almanca ders kitabı cevapları ve çevirileri hakkındaki görüş ve önerileriniz bizler için oldukça önemlidir.

Ata Yayıncılık 9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları 3.Ünite 37/40 Arası

Ata Yayıncılık 9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 37/38/39/40

Ata Yayıncılık 9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 37

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Sayfa 37 1.Alıştırma Metin Çevirileri

  • Sie ist meine Lieblingssängerin. Sie kommt aus Deutschland und wohnt in Hamburg. Ihr Name ist Gabriele Susanne Kerner. Ihre Haare sind lang, glatt und schwarz. Ihre Augen sind groß und blau. Ihre Lippen sind voll. Mein Lieblingslied ist ”99 Luftballons”
  • O benim en sevdiğin kadın sanatçı. O Almanyalı ve Hamburg’da yaşıyor. Onun ismi Gabriele Susanne Kerner. Onun saçları uzun, düz ve siyah. Onun gözleri büyük ve mavi. Dudakları dolgun. En sevdiğim şarkı ‘ 99 balon’
  • Er ist mein Lieblingsschauspieler. Er kommt aus Indien. Er hat zwei Söhne und eine Tochter. Er ist 1.68 groß. Seine Haare sind kurz und glatt. Sein Gesicht ist oval. Seine Lippen sind schmal. Seine Nase ist ein bisschen groß. Ich liebe seine Filme.
  • O benim en sevdiğim aktör. O Hindistanlı. Onun 2 oğlu ve bir kızı var. O 1.68 boyunda. Saçları kısa ve düz. Yüzü yuvarlak. Dudakları ince. Onun burnu biraz büyük. Onun filmlerini seviyorum.

Ata Yayıncılık 9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 38

Ata Yayıncılık 9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 39

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Sayfa 39 1.Alıştırma Metin Çevirisi

  •  Hallo! Ich heiße Fatma. Ich bin fünfzehn Jahre alt und bin Schülerin. Ich habe Geschwister. Ich habe einen Bruder und eine Schwester. Mein Bruder ist neunzehn Jahre alt und ist Student. Meine Schwester ist vierundzwanzig Jahre alt und ist Lehrerin von Beruf. Meine Eltern sind berufstätig. Meine Mutter ist Köchin und sie trägt ein Kopftuch. Mein Vater ist Architekt von Beruf und er arbeitet im Büro.
  • Merhaba! Benim ismim Fatma. 15 yaşındayım ve öğrenciyim. Kardeşlerim var. Bir erkek kardeşim ve bir kız kardeşim var. Erkek kardeşim 19 yaşında ve öğrenci. Kız kardeşim 24 yaşında ve o bir öğretmen. Ebeveynlerim meslek sahibi. Annem aşçı ve o aşkı şapkası takıyor. Babam mimar ve o büroda çalışıyor.

Ata Yayıncılık 9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 40

Sevgili Öğrenciler Ata yayıncılık 9.sınıf Almanca ders kitabı 3.ünite cevaplarının ikinci bölümü bu şekildedir. 9.sınıf Almanca ders kitabı cevaplarına ve 9.sınıf Almanca çalışma kitabı cevaplarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları