Koza Yayıncılık 9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları ve Çevirileri 3.Ünite (2.parça)

Koza Yayıncılık 9.sınıf Almanca ders kitabı cevaplarını ve çevirilerini sayfamızda bulabilirsiniz. Önceki yazımızda 9.sınıf Almanca ders kitabı 3.ünite cevaplarının ilk bölümünü paylaşmıştık. Bu yazımızda koza yayıncılık 9.sınıf Almanca ders kitabı 3.ünite cevaplarının 2.bölümüne yer vereceğiz. Yazımızda 9.sınıf Almanca ders kitabı sayfa 37 38 39 40 ve 41’in cevaplarını ve çevirilerini bulabilirsiniz. Koza yayıncılık 9.sınıf Almanca ders kitabı 3.ünite cevapları ve çevirileri şu şekildedir:

Koza Yayıncılık 9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları ve Çevirileri 3.Ünite (2.parça)

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 37 / 38 /39 /40 /41

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 37

9.sınıf almanca ders kitabı cevapları

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Sayfa 37 4.a Metin Çevirileri

 • A:Hallo, ich heiße Merve und bin 15 Jahre alt. Meine Haare sind lang, glatt und braun. Meine Augen sind auch braun. Ich bin klein und schlank. ( Merhaba, benim ismim Merve ve 15 yaşındayım. Saçlarım uzun, düz ve kahverengi. Gözlerim de kahverengi. Ben kısa ve inceyim.)
 • Hallo, ich heiße Belma und bin Merves Mutter. Ich bin 43 Jahre alt. Ich trage ein Kopftuch. Meine Augen sind braun. Ich bin groß und schlank. ( Merhaba, benim ismim Belma ve Merve’nin annesiyim. 43 yaşındayım. Baş örtüsü takıyorum. Gözlerim kahverengi. Uzun ve inceyim.)
 • Hi, mein Name ist Açelya. Ich bin Merves Tante. Ich bin 32 Jahre alt. Ich bin mittelgroß. Meine Augen sind grün. Meine Haare sind halblang und braun ( Merhaba, benim ismim Açelya. Merve’nin teyzesiyim. 32 yaşındayım. Orta boyluyum. Gözlerim yeşil. Saçlarım kahverengi.)

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Sayfa 37 Kelime Anlamları

 • Adjektive: Antonyme ( Sıfat :Zıt anlamlı)
 • groß – klein : büyük – küçük
 • dick – schlank : şişman- zayıf/ kalın – ince
 • glatt – lockig : düz – kıvırcık
 • lang – kurz : uzun – kısa
 • Personen beschreiben ( Kişi Tasviri ) 
  Meine Haare : Saçlarım
 • blond/ braun/ schwarz /lang/ kurz/ halblang/mittellang/ glatt/ lockig ( sarışın / kahverengi / siyah / uzun / kısa / yarım uzun / orta uzunlukta / düz / dalgalı)
  Meine Figur : Figürüm
 • dick/ schlank/ vollschlank / klein/ mittelgroß ( şişman / zayıf / dolgun / kısa( küçük) / orta cüsseli )
 • Meine Augen : Gözlerim
  blau/ grün/ braun ( mavi / yeşil / kahverengi )

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Sayfa 37 7.alıştırma çevirisi ve cevapları

 • Hallo! Ich heiße Finn. Ich bin 15 Jahre alt. Ich wohne in Köln. Ich gehe in die neunte Klasse. Ich bin mittelgroß und schlank. Meine Haare sind kurz und braun. Meine Augen sind grün. Mein Vater heißt Ludwig und meine Mutter heiβt Laura. Ich habe eine Schwester. Ihr Name ist Doris.
 • Merhaba!Benim ismim Finn. 15 yaşındayım. Kölnde yaşıyorum. 9.sınıfa gidiyorum. Orta boyluyum ve zayıfım. Saçlarım kısa ve kahverengi. Gözlerim yeşil. Babamın ismi Ludwig ve annemin ismi Laura. Bir kız kardeşim var. Onun ismi Doris.
 1. Ist Finn blond? ( Finn sarışın mı?) Nein, Finn ist nicht blond. ( Hayır, Finn sarışın değil)
 2. Wie sind seine Haare? ( Onun saçları nasıl?) Seine Haare sind kurz und braun ( Onun saçları kısa ve kahverengi)
 3. Wie sind seine Augen?( Onun gözleri nasıl?) Seine Augen sind grün (Onun gözleri yeşil)
 4. Wie ist seine Figur? ( Onun figürü (görünüşü) nasıl?)Seine Figur ist mittelgroß und schlank ( O orta boylu ve zayıf.)
 5. Wie heißen Finns Eltern? ( Finn’iin ebeveynlerinin isimleri ne?) Finns Eltern heißen Ludwig und Laura ( Onların isimleri Ludwig ve Laura.)
 6. Wie heißt Finns Schwester?  ( Finn’in kız kardeşinin ismi ne? ) Finns Schwester heißt Doris. ( Finn’in kız kardeşinin ismi Doris)

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 38

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Sayfa 38 1c.alıştırması kelime anlamları

 • A. Friseurin : bayan kuaför / B. Polizistin:  bayan polis /  C. Wissenschaftler : bilim adamı
 • D. Apothekerin :   bayan eczacı / E. Pilot : pilot  / F. Lehrerin :  bayan öğretmen
 • G. Verkäufer : satıcı H. Elektriker :  elektrikçi  I. Tierärztin :bayan veteriner
 • J. Schneiderin :  terzi / K. Programmierer: programcı  L. Sekretärin / bayan sekreter

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Sayfa 38 2.alıştırma metin çevirisi

 • Ich bin Tim. Meine Familie ist ziemlich groß. Wir sind fünf Personen: meine Eltern, meine Schwestern Kati, Marie und ich. Wir wohnen in Nürnberg. Mein Vater heißt Robert und ist Anwalt. Mama heißt Jessika. Sie ist Ärztin. Mein Onkel heißt Stefan. Er ist Lehrer an einer Universität. Er ist verheiratet. Seine Frau heißt
  Lisa. Sie ist Sekretärin. Meine Groβeltern heiβen Moritz und Eva. Sie wohnen in München. Opa Moritz ist Richter und Oma Eva ist Lehrerin
 • Ben Tim. Ailem oldukça büyük. 5 kişiyiz: ebeveynlerim, kız kardeşlerim Kati ile Marie ve ben. Nürnberde yaşıyoruz. Babamın ismi Robert ve o avukat. Annemim ismi Jessika. O doktor. Amcamın ismi Stefan. O bir üniversitede öğretmen. O evli. Eşinin ismi Lisa. O sekreter. Büyük babam ve büyük annemin isimleri Moritz ve Eva. Onlar Münihde yaşıyor. Büyük babam Moritz hakim ve büyük Annem Eva öğretmen.

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 39

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Sayfa 39 3b.alıştırma çevirisi

Das ist meine Tante Viola. ( Bu benim halam / teyzem Viola.)
Was ist sie von Beruf? ( Onun mesleği ne?)
Sie ist Sportlerin. ( O sporcu)
Und wie alt ist sie? ( Ve o kaç yaşında?)
Sie ist 33 Jahre alt ( O 33 yaşında)

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Sayfa 39 4.alıştırma çevirisi

 • Was ist dein Vater von Beruf? ( Babanın mesleği ne?)
 • Mein Vater ist Anwalt. ( Babam avukat.)
 • Was ist deine Mutter von Beruf ? ( Annenin mesleği ne?)
 • Meine Mutter arbeitet nicht. Sie ist Hausfrau.( Annem çalışmıyor. O ev hanımı)

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 40

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Sayfa 41

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Sayfa 41 1.alıştırma metin çevirisi

 • Ich bin Anja und das ist meine Familie. Wir wohnen in Freiburg. Mein Vater Philipp ist Ingenieur von Beruf und ist 48 Jahre alt. Mein Vater ist groß. Seine Haare sind weiß. Meine Mutter heißt Eva und ist 44 Jahre alt. Sie ist Lehrerin. Sie ist mittelgroß. Ihre Haare sind glatt, lang und braun. Wir sind drei Geschwister. Das ist mein Bruder Tim. Er ist Schüler und ist sieben Jahre alt. Er ist schlank. Seine Haare sind kurz. Meine Schwester Sophie ist zehn und ist Schülerin. Sie ist groß. Ihre Haare sind auch lang und glatt.
 • Ben Anja ve bu benim ailem. Biz Freiburgda yaşıyoruz. Babam Phlipp mühendis ve 48 yaşında. Babam uzun. Onun saçları beyaz. Annemin ismi Eva ve o 44 yaşında. O öğretmen. O orta boylu. Onun saçları düz, uzun ve kahverengi. Biz 3 kardeşiz. Bu benim erkek kardeşim Tim. O öğrenci ve 7 yaşında. O zayıf. Saçları kısa. Kız kardeşim Sophie 10 yaşında ve öğrenci. O uzun boylu. Saçları da uzun ve düz.

Koza Yayıncılık 9.sınıf Almanca ders kitabı sayfa 36 37 38 39 40 ve  41 cevapları ve çevirileri bu şekildedir. Almanca ders kitabı diğer sayfa cevaplarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Cevaplar hakkında düşüncelerinizi yorum kısmında bize iletebilirsiniz.

9.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları