Pasifik Yayınları 9.Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları 2.Ünite (Sayfa 22-26 )

Pasifik yayınları 9.sınıf İngilizce ders kitabı cevapları ve çevirileri sayfamıza yüklenmeye devam etmektedir. Bu yazımızda pasifik yayınları 9.sınıf İngilizce ders kitabı 2.ünite cevaplarına yer vereceğiz. Yazımızda pasifik yayınları 9.sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 22/23/24/25 ve 26 cevaplarını bulabilirsiniz. Sevgili öğrenciler 9.sınıf İngilizce ders kitabı cevapları, cevapların daha iyi anlaşılabilmesi için çevirileri ile beraber hazırlanmıştır. Ödevlerini öncelikle kendiniz yapmaya çalışmalısınız. Yapamadığınız yerlerde ve ödevlerinizi kontrol etmede sizler için itina ile hazırlamış olduğumuz Pasifik yayınları 9.sınıf İngilizce ders kitabı cevaplarından faydalanabilirsiniz.

Pasifik Yayınları 9.Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları 2.Ünite (Sayfa 22-26 )

9.Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 22/23/24/25/26

9.Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 22

9.Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 23

9.Sınıf İngilizce Ders Kitabı  Sayfa 23 Kelime Anlamları

shopping mall : alışveriş merkezi hospital:  hastane newsagent :  gazete bayii cinema :  sinema
grocery store :  bakkal baker’s :  fırın butcher’s :  kasap restaurant : restoran
café :  kafe supermarket :  süper market library :  kütüphane clothes shop:  giyim mağazası

9.Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 24

9.Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 25

9.Sınıf İngilizce Ders Kitabı  Sayfa 25 Metin Çevirisi

  • Our town is older and more beautiful than the neighbouring towns. There is a square in the town centre. It’s called Market Square because there is a market there every morning. Once a year there is a folk festival in Market Square, too.
  • The statue is the symbol of the square. It stands in the middle of a pond and people throw coins in that pond. It is the statue of the last mayor of the town. Everyone liked him very much
    because he treated townspeople fairly and equally. When you look at the apartment buildings in the square, you would like to live in one of them. They are famous for the best view in the town.
  • At the end of the square, there is a museum. There are old photographs of the town in it. All the shops and houses were smaller than they look now. There weren’t any restaurants in the square then, but now there are some great restaurants. Opposite the restaurants, there is a theatre, a bookshop and a hairdresser’s. The Opera House is on the corner of the square. Next to the Opera House, there is a hotel and behind them, there is a car park in the Castle Street. Castle Street is a pedestrian street with a lot of shops; music shops, clothes shops and shoe shops. When you turn right from Castle Street, you will see the park between the train station and the bus station.
  • Bizim köyümüz komşu köylerden daha eski ve daha güzel. Köy merkezinde bir meydan var. Burada her sabah pazar olduğu için burası pazar meydanı olarak adlandırılıyor. Pazar meydanında yılda bir kez halk f3estivali de oluyor.
  • Heykel meydanın sembolü. O bir göletin ortasında duruyor ve insanlar o gölete bozuk para atıyor. O kasabanın son belediye başkanının heykelidir. O kasaba insanına oldukça eşit davrandığı için herkes onu çok sevdi.Meydandaki apartmanlara baktığınızda bunlardan birinde yaşamak istersiniz. Onlar kasabadaki en iyi manzara ile ünlüler.
  • Meydanın sonunda bir müze var. Orada  kasabanın eski fotoğrafları var. Tüm dükkanlar ve evler şimdi göründüklerinden daha küçüktü. Meydanda o zamanlar restoran yoktu ama şimdi bazı harika restoranlar var. Restoranların karşısında tiyatro, kitapçı ve kuaför bulunmaktadır. Opera Binası meydanın köşesinde. Opera Binası’nın yanında bir otel ve arkasında Kale Caddesi’nde bir otopark var. Castle Street, birçok dükkanın bulunduğu bir yaya caddesidir; müzik mağazaları, giyim mağazaları ve ayakkabı mağazaları. Castle Street’ten sağa döndüğünüzde, tren istasyonu ile otogar arasındaki parkı göreceksiniz.

9.Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 26

9.Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 26 9.Alıştrıma Çevirisi

  •  I like living in my town because it is a calm, neat place and people are friendly. There is a school, a mosque and a park in the town centre. You can find a big market, too. The nearest town is noisier and dirtier. There are a lot of shops, cars and people there. People don’t know each other. It is more difficult to live there
  • Köyümde yaşamayı seviyorum çünkü; orası sakin ve düzgün bir yer ayrıca insanlar arkadaş canlısı. Köy meydanında bir okul, bir cami ve bir park var. Bir süpermarket de bulabilirsiniz. En yakın köy daha gürültülü ve daha kirli. Orada birçok mağaza, araba ve insan var. İnsanlar birbirlerini tanımıyor. Orada yaşamak daha zor.

Sevgili öğrenciler Pasifik yayınları 9.sınıf İngilizce ders kitabı cevapları 2.ünite 1.parça bu şekildedir. 9.sınıf İngilizce ders kitabı 2.ünite cevaplarının devamına, diğer ünite cevaplarına ve 9.sınıf İngilizce çalışma kitabı cevaplarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

9.Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları